KOSZYK JEST
PUSTY

PELLET DRZEWNY

layer1-background
Pusto :(

Proponujemy Państwu przeznaczony do kotłow c.o. wysokiej jakości pellet drzewny LAVA 6 mm. Cytując producenta, z ktorym nawiązaliśmy współpracę pozwolimy  sobie przedstawić

Pellet drzewny LAVA to wysoka jakość , którą producent gwarantuje dzięki wykorzystywaniu do produkcji własnych trocin, nad których jakością i składem sprawuje pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystuje wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet - jasną barwą.
Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi do 100ºC.

Efekt: unikamy nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze nie zostaje wypalone, co sprzyja procesowi granulowania.

Tak w skrócie producent opisuje pellet, dalej poruszając bardzo ważne obecnie aspekty ekologii

Pellet drzewny LAVA jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

 

Co do właściwości pelletu i jego kaloryczności przedstawia następujące dane, których bardzo szczegółowo się trzyma

 

  • bardzo dobre walory opałowe  ≥ 4,6 kWh/kg w stanie suchym
  • bardzo niska zawartość popiołu ≤ 0,7%, 
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
  • wilgotność  ≤10%

 

Workowany po 15 kg, transportowany w palletach po 65 worków. Zabezpieczony przed zamoknięciem.

 

Zalecamy ten produkt do naszych kotłów na pellet Auris Pellet czy Katla czy to z palnikiem KIPI samoczyszczącym, czy palnikiem TermoTech

Obsługa techniczna: PPCEfekt

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl