KOSZYK JEST
PUSTY
Opis przedmiotu

 

OFERTA DOTYCZY KOTŁA KOTLYLESZKA NA PELLET KATLA TT O MOCY 27 kW

Kocioł spełnia normy 5 klasy oraz rozporządzenia ecodesign.

 

PRZEDMIOT

 

1. Drzwi popielnika
2. Drzwi paleniska
3. Drzwi wyczystki
4. Izolacja
5. Sterownik
6. Wyczystka
7. Klapa z teleskopem
8. Zbiornik na pellet
9. Silnik
10. Podajnik i rura spiro
11. Palnik z wbudowaną dmuchawą
12. Blacha ochronna na drzwiach
 

 

Przedmiotem aukcji są kotły KATLA TT na pellet o mocy 25 kW z podajnikiem wrzutkowym spełniające normy 5 klasy oraz ecodesign. Przeznaczone są one do ogrzewania powierzchni od 150 do 250 m2. Nasz produkt z powodzeniem przeszedł badania jakości zakończone otrzymaniem certyfikatu 5 KLASY - PN EN 303-5:2012 - oraz wchodzącego w życie w 2020 roku rozporządzenia ECODESIGN, przez co stał się urządzeniem najwyższej jakości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, wysokiej klasy podzespołów oraz zaawansowanych technologicznie urządzeń korzystanie z naszych kotłów jest tanie, wygodne, bezpieczne i intuicyjne.

Nasze kotły zbudowane są z blachy kotłowej 265gh o grubości 6 mm, na którą posiadamy certyfikaty oraz atesty (aktualny numer wytopu). Kosz zasypowy o pojemności 300 litrów skonstruowany jest z blachy o grubości 1,25 mm. Jednorazowy pełny zasyp kosza wystarcza na 3-6 dni ciągłej pracy kotła bez potrzeby uzupełniania paliwa.

Nowoczesny palnik na pellet TermoTech (TT) został stworzony dla wszystkich, którzy chcą zredukować koszty ogrzewania oraz poszukują wygodnego rozwiązania w celu modernizacji obecnie posiadanego kotła. Palnik firmy Termotech to bezpieczna, wzmocniona, stalowa kontrukcja, w dużej części zbudowana z blachy kwasoodpornej i żaroodpornej. Powietrze wytworzone przez wbudowany w palniku wentylator doprowadzone jest przez układ dysz do paleniska umożliwiając czyste i ekonomiczne spalanie pelletu. Prosty mechanizm ruchomej szuflady umożliwia użytkownikowi w łatwy sposób wyczyścić palenisko palnika. Dzięki nowoczesnemu sterowaniu istnieje możliwość całkowitego kontrolowania procesu spalania, jego cyklicznej pracy, rozpalania oraz wygaszania.

Regulator PUMA PID przeznaczony jest do obsługi kotła c.o. wyposażonego w podajnik retortowy (ślimakowy), tłokowy lub na biomasę. Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1 – 100%, załączeniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz jeśli jest zastosowany w kotle na biomasę zapalarką. Dodatkowo regulator może współpracować z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe.
Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator PUMA PID może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony, dla temp. kotła i CWU.

Każdy z ww. czynników ma wpływ na wysoką sprawność naszych kotłów sięgającą 90%.

Chcąc zwiększyć żywotność naszych kotłów ograniczamy liczbę elementów spawanych przez zastosowanie części giętych, redukując w ten sposób ilość spoin. Przez zastosowanie zawirowaczy spaliny zwalniają, osadzają się w kotle i oddają ciepło do płaszcza wodnego, a nie wydostają się przez komin trując okoliczne domu i ich mieszkańców.

Gwarancja na kocioł wynosi 60 miesięcy, natomiast na osprzęt 24 miesiące.

Kupując nasz produkt oferujemy Państwu darmowe doradztwo oraz podpowiemy, jak skonfigurować kocioł i jego podzespoły w postaci sterownika, dmuchawy, regulatorów, modułów, parametrów pracy kotła.

 

DANE TECHNICZNE

(1) Szerokość kotła może ulec zmianie (+/- 2 cm) ze względu na zróżnicowany sposób montażu izolacji.

(2) i (3) Wysokości D oraz F mogą się zmienić z powodu różnej wysokości płaskowników, na których stoi kocioł.

Wymiar E wynosi 8-10 cm.

Wymiar G wynosi 7-10 cm.

 

WSZYSTKIE PODZESPOŁY MAMY DOSTĘPNE OD RĘKI !
 

DOFINANSOWANIE NA KOTŁY C.O.

Kotły z rodziny HEKLA spełniają normy 5 klasy PN EN 303-5:2012 oraz rozporządzenia ECODESIGN.

W związku z powyższym mogą Państwo wziąć udział w programach dofinansowania zakupu kotła c.o., a także termomodernizacji swojego budynku mieszkalnego.

Po więcej informacji prosimy udać się do swojego urzędu miasta/gminy lub na stronę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) odpowiedzialnego za działanie programu "Czyste powietrze".

 

CERTYFIKATY ZAŚWIADCZAJĄCE O SPEŁNIENIU NORMY 5 KLASY ORAZ ROZPORZĄDZENIA ECODESIGN

STEROWNIKI ORAZ REGULATORY

Posiadamy kilkadziesiąt rodzajów sterowników w naszej ofercie.

W podstawowej wersji (w cenie) oferujemy sterownik Puma.

Regulator PUMA PID przeznaczony jest do obsługi kotła c.o. wyposażonego w podajnik retortowy (ślimakowy), tłokowy lub na biomasę. Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1 – 100%, załączeniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz jeśli jest zastosowany w kotle na biomasę zapalarką. Dodatkowo regulator może współpracować z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe.
Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator PUMA PID może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony, dla temp. kotła i CWU.

Regulator PUMA PID wyposażony jest standardowo w funkcję CWU, użytkownik nastawia tylko temperaturę na zasobniku. Dobieg pompy oraz różnicę między temperaturą na zasobniku a kotłem dobiera sobie regulator automatycznie. Dodatkowo użytkownik może ustawić sobie większą temperaturę na zasobniku c.w.u. niż na kotle, a regulator tak będzie sterował praca pomp aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła na zasobnik c.w.u. i instalacje c.o., nie powodując jednocześnie przegrzania.

Użytkownik regulatora Puma PID może samodzielnie dokonywać zmiany oprogramowania. Po podłączeniu regulatora do komputera dzięki łączu USB, komputer rozpozna regulator jako urządzenie masowe pendrive, z dwoma katalogami ARCHIVE i UPGRADE. Aby wgrać nowy program należy pobrać go z internetu i skopiować go do katalogu UPGRADE np. Eksploratorem Windows.

Dodatkowo regulator PUMA PID rejestruje i archiwizuje przebieg pracy kotła w okresie 1mies. Serwis kotła może z czytać sobie historię pracy kotła i dzięki odpowiedniemu programowi wizualizacyjnemu obejrzeć na ekranie komputera przebieg pracy.

W przypadku chęci zakupienia sterowników o rozszerzonych funkcjach prosimy o kontakt indywidualny.

 

 

PALNIK PELLETOWY

Palnik firmy Termotech to bezpieczna, wzmocniona, stalowa kontrukcja, w dużej części zbudowana z blachy kwasoodpornej i żaroodpornej.
Powietrze wytworzone przez wbudowany w palniku wentylator doprowadzone jest przez układ dysz do paleniska umożliwiając czyste i ekonomiczne spalanie pelletu.
Prosty mechanizm ruchomej szuflady umożliwia użytkownikowi w łatwy sposób wyczyścić palenisko palnika.
Dzięki nowoczesnemu sterowaniu istnieje możliwość całkowitego kontrolowania procesu spalania, jego cyklicznej pracy, rozpalania oraz wygaszania.

 

OPCJE ZABUDOWY

 Informacje odnośnie położenia kosza, dmuchawy, zasilania, powrotu, spustu i innych możliwych konfiguracji podają Państwo podczas składania zamówienia.

Zmiany w wyżej podanych elementach nie zmieniają ceny kotła.

 

KONFIGURACJA KOTŁA 

 W trakcie składania zamówienia zdecydujecie Państwo, w jaki sposób zostanie podłączony kocioł oraz jego najważniejsze podzespoły. Oto najistotniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę:

 • położenie kosza - prawy lub lewy
 • wejście palnika - prawy, lewy lub z przodu w drzwiczkach
 • wyjście czopucha - do tyłu na wprost, do tyłu i w prawo, do tyłu i w lewo
 • średnica czopucha
 • położenie i średnica zasilania, powrotu oraz spustu

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z naszą firmą, a na pewno wspólnie dojdziemy do konsensusu.

 

ELEMENTY ŁĄCZĄCE KOCIOŁ Z KOMINEM

Aby zapewnić Państwu kompleksową obsługę polecamy zastosować gotowe elementy - rury, kolana, szybry, przejściówki - łączące kocioł z kominem.

Za każdy jeden z tych elementów przewidujemy dopłatę wynoszącą za kolano nastawne trzy częściowe  150 zł, za rurę 50cm długą 150zł za 100cm 200zł, za redukcję 120zł . Ustalenie czego Państwo potrzebujecie odbywa się podczas składania zamówienia, więc by dokonać prawidłowego wyboru prosimy najpierw o kontakt, a dopiero później ewentualny zakup produktów.

Elementy zostaną dostarczone do Państwa razem z kotłem i wszystkimi podzespołami.

 

CO WCHODZI W SKŁAD ZAMÓWIENIA?

Zamówienie składa się z następujących elementów:

 • kocioł spełniający normy 5 klasy oraz ecodesign
 • podajnik wrzutkowy
 • palnik firmy Termotech
 • kosz zasypowy o pojemności ok. 300 litrów
 • sterownik modułowy
 • wbudowana w palniku dmuchawa
 • blacha ochronna na drzwiczkach
 • zestaw czyszczący do kotła

 

ZALETY WSPÓŁPRACY Z NASZĄ FIRMĄ

Zalety zakupu naszego produktu:

 • zapłata przy dostawie - nie pobieramy zaliczek
 • transport na terenie całej Polski w cenie
 • w cenie sterownik Puma oraz dmuchawa zabudowana w palniku
 • w cenie palnik TT
 • 5 lat gwarancji na kocioł, 2 lata gwarancji na osprzęt
 • zestaw czyszczący w cenie
 • kosz zasypowy o pojemności ok. 300 litrów
 • środek kotła wykonany z blachy kotłowej o grubości 6 mm
 • dowolna zabudowa kotła - podajnika, czopucha, powrotu, zasilania, spustu, drzwiczek w cenie
 • sprawność kotła sięgająca 90%
 • możliwość zakupu kotła na RATY
 • aktualne certyfikaty i atesty na stal
 • certyfikaty i deklaracje zgodności na kotły
 • możliwość podłączenia (za dopłatą) regulatorów pokojowych oraz modułów telefonicznych/internetowych/do siłowników
 • zapewniamy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny (wszystkim zajmuje się nasza firma)
 • możliwe podłączenie kotła (2000-3500 zł netto plus koszt materiału)
 • kilkadziesiąt rodzajów sterowników w ofercie
 • wszystkie podzespoły/części do naszych kotów są do kupienia w naszej firmie
 • fachowe doradztwo i serwis

 

Opcje wyposażenia dodatkowego (za dopłatą):

 • moduł zaworu Alligator
 • moduł Spider GSM 

 

Alligator

Sterownik zaworu mieszającego ALLIGATOR jest przeznaczony do płynnej regulacji położenia siłownika zaworu trójdrogowego lub czwórdrogowego. Regulacja ma na celu utrzymanie na wyjściu zaworu temperatury zadanej przez użytkownika. Dodatkowo sterownik umożliwia obsługę pompy obiegowej i pompy cyrkulacyjnej oraz termostatu pokojowego. W przypadku sterowania dwoma zaworami należy użyć dwóch modułów.
 

 Spider GSM

Moduł SPIDER GSM pozwala na zdalną kontrolę pracy kotła za pomocą telefonu komórkowego. Użytkownik może poprzez wysłanie wiadomości sms zmieniać temperaturę nastawy na kotle i zasobniku ciepłej wody użytkowe. Dodatkowo użytkownik informowany jest o każdym stanie alarmowym na kotle poprzez otrzymanie wiadomości sms. Moduł SPIDER GSM może wysyłać stany alarmowe do trzech nr telefonów ustawionych w regulatorze COBRA lub PUMA.

Moduł SPIDER GSM posiada w zestawie:
– antena GSM
– zasilacz 230V min. 0,5W

RATY

Istnieje możliwość zakupu kotła na raty. W tym celu prosimy o kontakt z nami pod numerami telefonów 791 534 534 lub 62 785 17 05. Można sprawdzić ile wstępnie wynosiłaby rata kredytu klikając w poniższe zdjęcie.

 

  

Opinie klientów
Dodaj opinię

Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie

Obsługa techniczna: PPCEfekt

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl