KOSZYK JEST
PUSTY

Kotły c.o. 5 klasy – ekologia w Twoim domu

sty30
Kotły c.o. 5 klasy – ekologia

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jesteśmy my sami i wybory, których dokonujemy. Największy wpływ na stan powietrza ma bowiem tzw. mała emisja. Nawet 40% szkodliwego pyłu PM10 pochodzi z naszych domów, a dokładnie kotłowni i kominów. Problem nasila się zwłaszcza w sezonie grzewczym. Gdy tylko temperatura na zewnątrz spada, wszyscy dorzucamy do pieca, żeby nie zmarznąć. W efekcie jakość powietrza drastycznie spada, pojawia się smog, który znacząco obniża komfort naszego życia.
Do niedawna palenia byle czym w byle jakim piecu było normą. Widzimy jednak, że sytuacja dynamicznie się zmienia. Kończy się okres społecznej akceptacji dla tego typu praktyk. Widać, że niemal wszystkim zależy na tym by oddychać czystym powietrzem, dlatego cieszy fakt, że coraz więcej osób dokonuje świadomych wyborów. Nie tylko w kwestii rodzaju opału, ale również urządzeń grzewczych. Oczywiście pewne ograniczenia nakładają na nas również unijne normy oraz przepisy polskiego prawa, niemniej jednak zmiany idą również od dołu.

Stare kopciuchy, a nowoczesne piece c.o.

To w czym palimy ma ogromne znaczenie dla naszego środowiska. Stare piece czy to na węgiel, pellet czy ekogroszek nie spełniały praktycznie żadnych norm odnośnie emisyjności czy wydajności.
Te kotły 3 i 4 klasy oraz tzw. kotły bezklasowe to już na szczęście przeżytek. Od 1 października 2017 r. w Polsce obowiązuje zakaz sprzedaży pieców, które nie spełniają norm emisji klasy 5. Oznacza to, że starych kotłów nie można już kupić, przynajmniej w teorii, bo w praktyce wciąż znaleźć można nieuczciwych sprzedawców, którzy mimo zakazów oferują sprzedaż urządzeń grzewczych starego typu. Na szczęście takie praktyki są coraz częściej zgłaszane przez samych konsumentów, którym leży na sercu dbałość o czyste powietrze dla siebie i przyszłych pokoleń.
Jednocześnie osoby, które w swoich kotłowniach wciąż mają stare kopciuchy, muszą wymienić je nowe piece klasy 5. Proces ten oczywiście będzie trwał, jednak dzięki rządowemu wsparciu i dotacjom w ramach programu Czyste powietrze jest szansa, że uda się to zrealizować w ciągu najbliższych kilku lat.

Kotły c.o. klasy 5 – ekologiczne urządzenia grzewcze

Kotły klasy 5 to urządzenia o wysokiej sprawności i niskiej emisyjności. Spełniają bardzo restrykcyjne normy dotyczące emisji dwutlenku węgla czy pyłów. Dzięki wysokiej efektywności pozwalają na mniejsze zużycie paliwa, redukując zanieczyszczenia, a także koszty ogrzewania. Sprawność na poziomie 90% oznacza, że zaledwie 10% energii ze spalonego paliwa można zaliczyć jako straty.
Kotły klasy 5 zostały tak skonstruowane by można było w nich palić wyłącznie opałem dobrej jakości. Bez względu na to czy wybierzesz ekogroszek, pellet czy inne paliwo stałe – musisz zadbać o jego odpowiednie parametry.
Kotły c.o. klasy 5 to nie tylko mniejsza emisja, ale również łatwiejsza obsługa i dłuższa żywotność. Mimo, że ceny takich urządzeń są wyższe, to inwestycja jest bardzo opłacalna. Dzięki wysokiej sprawności oszczędzamy opał, emitujemy znacznie mniej szkodliwych substancji i dbamy o czyste powietrze.
Na plus zaliczyć można także wysoką jakość materiałów, z jakich wykonane są kotły oraz atrakcyjny design. W połączeniu z intuicyjną obsługą, i automatyzacją większości ustawień ich praca jest niemal bezobsługowa.

Kotły Leszka – producent kotłów c.o klasy 5

Od wielu lat specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży nowoczesnych urządzeń grzewczych. Dzięki ogromnemu doświadczeniu możemy skutecznie pomagać i doradzać w wyborze najlepszego pieca centralnego ogrzewania, dopasowanego do wymagań każdego klienta.
Wykonujemy również kotły c.o. na indywidualne zamówienie, dopasowując urządzenia do nietypowych kotłowni czy oczekiwań. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

sty  30

Obsługa techniczna: PPCEfekt

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl