KOSZYK JEST
PUSTY

Piec na ekogroszek. Zalety i wady. cz.1

lip07
piec na ekogroszek - palenisko

Czym ogrzewać nasze domy i mieszkania? Czy można ogrzewać je tanio idobrze, bez dużych nakładów kosztów? Czy użytkując piec, kocioł z podajnikiem 5 klasy, można być ekologicznym? Odpowiedź brzmi: tak. Na chwilę obecną, najtańszym rozwiązaniem jest zastsowanie pieca z podajnikiem na ekogroszek.

Obecnie wszystkie kotły produkowane przez naszą firmę, są certyfikowane i zgodne z wymaganiami rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczącego ekoprojektu dla ecodesign (UE) 2015 /1189 z dnia 28.04.2015.

Kotły na ekogroszek zalety

Do zalet pieca na ekogroszek, niewątpliwie można zaliczyć dostępność paliwa. Jednakże, warto zwrócić szczególną uwagę na właściwości wybranej substancji. Jakość ekogroszku, ma znaczacy wpływ na zużycie oraz na spalanie a także na żywotność kotła, czy jego poszczególnych elementów. Natomiast bez wątpienia, największą zaletą jest koszt ogrzewania w stosunku do innych paliw, przy takim samym stanie cieplnym obiektu.

Na chwilę obecną, kotły z podajnikiem mają bardzo wysoką sprawność, spełniającą wymogi rygorystycznej normy klasy 5.

Niewątpliwą zaletą,  jest sposób obsługi ograniczający się do niezbędnego minimum co 5 do 7 dni, polegającego na czyszczeniu wymiennika i uzupełnianiu paliwa. Sposób spalania opału, konstrukcja palnika umożliwia spalenia węgla w sposób ekonomiczny i niezwykle ekologiczny. Jedną z zalet kotłów z podajnikiem jest sposób spalania opału, węgla z bardzo niewielką emisją ograniczaną do minimum.

Systemy sterowania kotłów z podajnikiem to znaczy sterownikami są cały czas rozwijane i z powodzeniem montowane w naszych kotłach. Sterowniki są już w dużej mierze wyposazone w oprogramowanie intuicyjne, powodujące jak najmniejszą ingerencję użytkownika w programowanie pracy kotła.

Czujnik kominowy kotła, cały czas monitoruje pracę wentylatora, a sterownik poprzez pomiar temperatury spalin i wody, dozuje odpowiednią ilością ekogroszku i powietrza do paleniska podajnika.

Podajniki ślimakowe obecnie są wyposażone w napędy bez zawleczek z biegiem wstecznym, co jest niewątpliwie bardzo duża zaletą.

Tak więc, jeśli mowa o zaletach pieca na ekogroszek, jedną z głównych jest najtańszy koszt ogrzania naszych mieszkań i domów, jak również prostota obsługi i dostępność części zamiennych.

Niestety istnieją też wady, ale o tym w następnym materiale.

 

lip  07

Obsługa techniczna: PPCEfekt

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl