KOSZYK JEST
PUSTY

Aktualności i nowości ze świata kotłów c.o.

mar05
Kocioł ekologiczny czyli jaki?

Kocioł ekologiczny czyli jaki?

Ekologiczne kotły CO to w ostatnich czasach pojęcie bardzo modne. Pozostaje jednak pytanie, które kotły możemy uznać za ekologiczne. W tym celu musimy przyjąć jakieś kryteria, które urządzenie musi spełnić. Możemy przyjąć dwa podejścia w tej kwestii. Pierwsze z nich to uznanie za ekologiczny kocioł urządzenia spełniającego normy obowiązujące do 2020 roku klasyfikujące piece według pięciu klas. Wówczas za te najbardziej przyjazne środowisku możemy uznać kotły 5 klasy. Drugi wariant to uwzględnienie obowiązującej od 2020 roku normy EcoDesign, która jest zbliżona, ale nieco bardziej rozbudowana w porównaniu do norm obowiązujących wcześniej.

mar  05
Więcej
sty30
Kotły c.o. 5 klasy – ekologia

Kotły c.o. 5 klasy – ekologia w Twoim domu

Zanieczyszczenie powietrza to jedno z największych wyzwań z jakim się obecnie zmagamy. Niestety Polska znajduje się w niechlubnej czołówce państw europejskich o najgorszej jakości powietrza (raport Air Quality in Europe 2020, przygotowany przez Europejską Agencję Środowiska).

sty  30
Więcej
gru14
pellet czy ekogroszek

Pellet czy ekogroszek – co wybrać?

Wybór systemu ogrzewania domu to jedna z pierwszych i podstawowych decyzji, jakie należy podjąć. Od niej zależy wygląd całej instalacji, czy chociażby rozmiar pomieszczenia kotłowni. Sprawdźmy, które paliwo z tych najpopularniejszych w ostatnich latach warto wybrać – pellet czy ekogroszek?

gru  14
Więcej
paź29
Normy grzewcze w kotłach co.

Normy grzewcze w kotłach c.o.

Produkowane i sprzedawane dziś kotły centralnego ogrzewania różnią się znacząco od powszechnie używanych kilka lat temu „kopciuchów”. Ten postęp technologiczny zawdzięczamy w zdecydowanej mierze zaostrzonym normom, jakie obecnie muszą spełniać piece. Przełomowe w tej kwestii okazało się obowiązujące od października 2017 roku Rozporządzenie Ministerstwa Rozwoju w sprawie wymagań energetyczno – emisyjnych dla kotłów.

paź  29
Więcej
lip07
piec na ekogroszek - palenisko

Piec na ekogroszek. Zalety i wady. cz.1

Czym ogrzewać nasze domy imieszkania? Czy można ogrzewać je tanio i dobrze, bez dużych nakładów kosztów?  Czy użytkując piec, kocioł z podajnikiem 5 klasy, można być ekologicznym? Odpowiedź brzmi: tak. Na chwilę obecną, najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie pieca z podajnikiem na ekogroszek.

lip  07
Więcej
lip01
Kocioł C.O, Kotły Leszka

Kotły a piece c.o.

Odpowiednie źródło centralnego ogrzewania to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących budowy domu. Idealny system cechuje się funkcjonalnością, intuicyjną obsługą oraz bezpieczeństwem. Warto mieć na uwadze możliwości wyboru, a także różnice pomiędzy dostępnymi na rynku kotłami oraz piecami, które wbrew powszechnej opinii stanowią zupełnie inny rodzaj urządzenia.

lip  01
Więcej
kwi06

Dostawa każdego pieca GRATIS !!!

Dostawa każdego pieca GRATIS !!!

kwi  06
Więcej
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl