KOSZYK JEST
PUSTY

Aktualności i nowości ze świata kotłów c.o.

paź08
pellet drzewny

Pellet drzewny, słonecznikowy czy trawiasty - który wybrać jako paliwo?

Opalane węglem stare kopciuchy powoli przechodzą do lamusa. W ich miejsce pojawiają się znacznie bardziej ekonomiczne i wydajne piece grzewcze do domów. Mieszkanie ogrzewane ekologicznym paliwem staje się bardziej neutralne klimatycznie. Dbamy tym samym o nasze zdrowie i stan środowiska naturalnego. Wśród najbardziej polecanych nowoczesnych pieców wymienia się te zasilane pelletem. Jak pokazuje praktyka, producenci oferują przynajmniej kilka typów pelletu. Który z nich jest najlepszy?

paź  08
Więcej
wrz06
Plusy i minusy ogrzewania domu ekogroszkiem

Plusy i minusy ogrzewania domu ekogroszkiem

Wybór źródła ciepła to jedna z kluczowych inwestycji podczas budowy domu. Coraz więcej osób oczekuje, że system grzewczy będzie łatwy w obsłudze, wydajny i niedrogi. Istotne są również kwestie ekologii i wpływu ogrzewania na środowisko naturalne. Mimo, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań, część z nich, ze względu na wysokie koszty, jest poza zasięgiem większości konsumentów. Niesłabnącą popularnością cieszy się niezmiennie ekogroszek. Przyciąga nie tylko jego atrakcyjna cena, wysoka dostępność i łatwość użytkowania, ale również minimalny wpływ na środowisko naturalne. Sprawdźmy jakie wady i zalety ma ogrzewanie domu tym rodzajem opału.

wrz  06
Więcej
lip09
pellet drzewny, piec z podajnikiem

Przechowywanie pelletu drzewnego – jak robić to dobrze

Pellet, jest obecnie po ekogroszku, jednym z najczęściej wybieranych paliw stałych. Jest nie tylko ekologiczny, łatwo dostępny, ale również bardzo atrakcyjny cenowo. Można nim palić czysto, bez uszczerbku dla środowiska i…kotłowni. By pellet zachował swoje parametry i zapewnił wydajne spalanie musi być odpowiednio przechowywany.

Wybór sposobu składowania opału uzależniony jest przede wszystkim od powierzchni jaką dysponujemy. Sprawdźcie jak poprawnie przechowywać pellet, zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz.

lip  09
Więcej
cze11
ekologiczne kotły co na pellet

Pellet – niedrogie i ekologiczne paliwo

Pellet to dziś jedno z najchętniej wybieranych paliw na świecie. W Polsce cieszy się popularnością zbliżoną do ekogroszku. W Europie, dzięki jego masowemu wykorzystaniu, udało się rozwiązać problem smogu Szwecji, Niemczech, Austrii czy we Włoszech. Ogrzewanie pelletem jest nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne.

cze  11
Więcej
kwi01
kiedy wymienić piec na nowy? - zdjęcie przestawiające wnętrze domu

Piec na ekogroszek – kiedy wymienić go na nowy?

Średnia żywotność urządzeń grzewczych wynosi około 10 lat. W tym czasie piec może przepracować około 20 tysięcy godzin. Dlatego regularnych przeglądów warto dokonywać co roku, by na bieżąco sprawdzać stan kotła i reagować, a w razie konieczności – kupić nowy piec na ekogroszek.

kwi  01
Więcej
mar05
Kocioł ekologiczny czyli jaki?

Kocioł ekologiczny czyli jaki?

Ekologiczne kotły CO to w ostatnich czasach pojęcie bardzo modne. Pozostaje jednak pytanie, które kotły możemy uznać za ekologiczne. W tym celu musimy przyjąć jakieś kryteria, które urządzenie musi spełnić. Możemy przyjąć dwa podejścia w tej kwestii. Pierwsze z nich to uznanie za ekologiczny kocioł urządzenia spełniającego normy obowiązujące do 2020 roku klasyfikujące piece według pięciu klas. Wówczas za te najbardziej przyjazne środowisku możemy uznać kotły 5 klasy. Drugi wariant to uwzględnienie obowiązującej od 2020 roku normy EcoDesign, która jest zbliżona, ale nieco bardziej rozbudowana w porównaniu do norm obowiązujących wcześniej.

mar  05
Więcej
sty30
Kotły c.o. 5 klasy – ekologia

Kotły c.o. 5 klasy – ekologia w Twoim domu

Zanieczyszczenie powietrza to jedno z największych wyzwań z jakim się obecnie zmagamy. Niestety Polska znajduje się w niechlubnej czołówce państw europejskich o najgorszej jakości powietrza (raport Air Quality in Europe 2020, przygotowany przez Europejską Agencję Środowiska).

sty  30
Więcej
gru14
pellet czy ekogroszek

Pellet czy ekogroszek – co wybrać?

Wybór systemu ogrzewania domu to jedna z pierwszych i podstawowych decyzji, jakie należy podjąć. Od niej zależy wygląd całej instalacji, czy chociażby rozmiar pomieszczenia kotłowni. Sprawdźmy, które paliwo z tych najpopularniejszych w ostatnich latach warto wybrać – pellet czy ekogroszek?

gru  14
Więcej
paź29
Normy grzewcze w kotłach co.

Normy grzewcze w kotłach c.o.

Produkowane i sprzedawane dziś kotły centralnego ogrzewania różnią się znacząco od powszechnie używanych kilka lat temu „kopciuchów”. Ten postęp technologiczny zawdzięczamy w zdecydowanej mierze zaostrzonym normom, jakie obecnie muszą spełniać piece. Przełomowe w tej kwestii okazało się obowiązujące od października 2017 roku Rozporządzenie Ministerstwa Rozwoju w sprawie wymagań energetyczno – emisyjnych dla kotłów.

paź  29
Więcej
lip07
piec na ekogroszek - palenisko

Piec na ekogroszek. Zalety i wady. cz.1

Czym ogrzewać nasze domy imieszkania? Czy można ogrzewać je tanio i dobrze, bez dużych nakładów kosztów?  Czy użytkując piec, kocioł z podajnikiem 5 klasy, można być ekologicznym? Odpowiedź brzmi: tak. Na chwilę obecną, najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie pieca z podajnikiem na ekogroszek.

lip  07
Więcej

Obsługa techniczna: PPCEfekt

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl