KOSZYK JEST
PUSTY

Aktualności i nowości ze świata kotłów c.o.

gru28

Bezpieczny sezon grzewczy – jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla

Co roku kilkadziesiąt osób ginie z powodu zatrucia czadem, a nawet kilka tysięcy ulega podtruciu. Statystyki Państwowej Straży Pożarnej nie napawają optymizmem, zwłaszcza, że do incydentów z udziałem tlenku węgla najczęściej dochodzi w gospodarstwach domowych. Warto znać podstawowe zasady bezpieczeństwa, by podczas sezonu grzewczego zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim.

gru  28
Więcej
gru13
piece na pellet - mniejsze rachunki za ogrzewanie

Mniejsze rachunki za ogrzewanie? To proste!

Sezon grzewczy trwa u nas prawie pół roku. Od października do marca, czasem kwietnia trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Wydatki na ogrzewanie to te, które najmocniej odczuwa domowy budżet. Dlatego wiele osób z niepokojem patrzy w przyszłość, zastanawiając się czy tegoroczny sezon grzewczy uderzy nas jeszcze mocniej po kieszeni. W końcu słowo kryzys jest odmieniane przez wszystkie przypadki, a wzrost cen widoczny jest na każdym kroku.

 

gru  13
Więcej
lis10
Przygotowanie kotłowni do sezonu grzewczego

Przygotowanie kotłowni do sezonu grzewczego

Jesień jest w tym roku dla nas wyjątkowo łaskawa. Utrzymujące się dłuższy czas wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprawiają, że odkręcanie grzejników póki co nie jest konieczne. Jednak aura już nie raz udowodniła, że potrafi nas zaskoczyć. Dlatego jeśli nie zaglądałeś do swojej kotłowni od wiosny, to już ostatni moment by przygotować ją na nadchodzący sezon grzewczy. Podpowiemy jak to zrobić by zimą cieszyć się upragnionym ciepłem bez przykrych niespodzianek.

lis  10
Więcej
paź08
pellet drzewny

Pellet drzewny, słonecznikowy czy trawiasty - który wybrać jako paliwo?

Opalane węglem stare kopciuchy powoli przechodzą do lamusa. W ich miejsce pojawiają się znacznie bardziej ekonomiczne i wydajne piece grzewcze do domów. Mieszkanie ogrzewane ekologicznym paliwem staje się bardziej neutralne klimatycznie. Dbamy tym samym o nasze zdrowie i stan środowiska naturalnego. Wśród najbardziej polecanych nowoczesnych pieców wymienia się te zasilane pelletem. Jak pokazuje praktyka, producenci oferują przynajmniej kilka typów pelletu. Który z nich jest najlepszy?

paź  08
Więcej
wrz06
Plusy i minusy ogrzewania domu ekogroszkiem

Plusy i minusy ogrzewania domu ekogroszkiem

Wybór źródła ciepła to jedna z kluczowych inwestycji podczas budowy domu. Coraz więcej osób oczekuje, że system grzewczy będzie łatwy w obsłudze, wydajny i niedrogi. Istotne są również kwestie ekologii i wpływu ogrzewania na środowisko naturalne. Mimo, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań, część z nich, ze względu na wysokie koszty, jest poza zasięgiem większości konsumentów. Niesłabnącą popularnością cieszy się niezmiennie ekogroszek. Przyciąga nie tylko jego atrakcyjna cena, wysoka dostępność i łatwość użytkowania, ale również minimalny wpływ na środowisko naturalne. Sprawdźmy jakie wady i zalety ma ogrzewanie domu tym rodzajem opału.

wrz  06
Więcej
lip09
pellet drzewny, piec z podajnikiem

Przechowywanie pelletu drzewnego – jak robić to dobrze

Pellet, jest obecnie po ekogroszku, jednym z najczęściej wybieranych paliw stałych. Jest nie tylko ekologiczny, łatwo dostępny, ale również bardzo atrakcyjny cenowo. Można nim palić czysto, bez uszczerbku dla środowiska i…kotłowni. By pellet zachował swoje parametry i zapewnił wydajne spalanie musi być odpowiednio przechowywany.

Wybór sposobu składowania opału uzależniony jest przede wszystkim od powierzchni jaką dysponujemy. Sprawdźcie jak poprawnie przechowywać pellet, zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz.

lip  09
Więcej
cze11
ekologiczne kotły co na pellet

Pellet – niedrogie i ekologiczne paliwo

Pellet to dziś jedno z najchętniej wybieranych paliw na świecie. W Polsce cieszy się popularnością zbliżoną do ekogroszku. W Europie, dzięki jego masowemu wykorzystaniu, udało się rozwiązać problem smogu Szwecji, Niemczech, Austrii czy we Włoszech. Ogrzewanie pelletem jest nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne.

cze  11
Więcej
kwi01
kiedy wymienić piec na nowy? - zdjęcie przestawiające wnętrze domu

Piec na ekogroszek – kiedy wymienić go na nowy?

Średnia żywotność urządzeń grzewczych wynosi około 10 lat. W tym czasie piec może przepracować około 20 tysięcy godzin. Dlatego regularnych przeglądów warto dokonywać co roku, by na bieżąco sprawdzać stan kotła i reagować, a w razie konieczności – kupić nowy piec na ekogroszek.

kwi  01
Więcej
mar05
Kocioł ekologiczny czyli jaki?

Kocioł ekologiczny czyli jaki?

Ekologiczne kotły CO to w ostatnich czasach pojęcie bardzo modne. Pozostaje jednak pytanie, które kotły możemy uznać za ekologiczne. W tym celu musimy przyjąć jakieś kryteria, które urządzenie musi spełnić. Możemy przyjąć dwa podejścia w tej kwestii. Pierwsze z nich to uznanie za ekologiczny kocioł urządzenia spełniającego normy obowiązujące do 2020 roku klasyfikujące piece według pięciu klas. Wówczas za te najbardziej przyjazne środowisku możemy uznać kotły 5 klasy. Drugi wariant to uwzględnienie obowiązującej od 2020 roku normy EcoDesign, która jest zbliżona, ale nieco bardziej rozbudowana w porównaniu do norm obowiązujących wcześniej.

mar  05
Więcej
sty30
Kotły c.o. 5 klasy – ekologia

Kotły c.o. 5 klasy – ekologia w Twoim domu

Zanieczyszczenie powietrza to jedno z największych wyzwań z jakim się obecnie zmagamy. Niestety Polska znajduje się w niechlubnej czołówce państw europejskich o najgorszej jakości powietrza (raport Air Quality in Europe 2020, przygotowany przez Europejską Agencję Środowiska).

sty  30
Więcej
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl