KOSZYK JEST
PUSTY

Aktualności i nowości ze świata kotłów c.o.

gru20
ogrzewanie-2023

Jakie ogrzewanie do domu warto wybrać w 2023 roku?

Nie da się ukryć, że zapewnienie sobie wysokiego komfortu cieplnego w domu jest dla większości z nas prawdziwym priorytetem. Niestety, nie da się ukryć, że w dobie stale rosnących cen i szalejącej inflacji, chcemy sobie również zagwarantować taki system grzewczy, który będzie jednocześnie ekonomiczny. Na rynku mamy dostęp do różnorodnych rozwiązań w tym zakresie. Wobec tego, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej i pozwoli nam w sezonie grzewczym nieco zaoszczędzić?

gru  20
Więcej
wrz26

Klasy kotłów na paliwo stałe

Świadomość społeczeństwa na temat ekologii i ochrony środowiska cały czas rośnie. Wszyscy chcemy dbać o naszą planetę i oddychać czystym powietrzem. Dlatego dokonujemy coraz bardziej przemyślanych wyborów, również w kwestii ogrzewania.

wrz  26
Więcej
wrz05

Rządowa dotacja dla posiadaczy pieców na pellet

Im bliżej sezonu grzewczego, tym większy niepokój widać w wielu polskich domach. Posiadacze pieców na węgiel, ekogroszek czy pellet nadal nie mają pewności czy będzie ich stać na zakup opału na najbliższą zimę. Ceny paliw poszybowały tak mocno w górę, że opał stał się towarem luksusowym.

wrz  05
Więcej
lip15

Jak przygotować się do sezonu grzewczego w czasach kryzysu

Mimo słonecznej aury, nastroje wśród społeczeństwa pozostają raczej chłodne. Wszyscy z niepokojem patrzymy na nadchodzący sezon grzewczy. Drżą zwłaszcza ci, którzy w swoich kotłowniach mają kotły c.o. Ceny węgla, ekogroszku, pelletu mocno poszybowały w górę i wiele osób obawia się, czy będzie ich stać na zakup opału na najbliższą zimę i czy ten opał w ogóle kupią. Z jednej strony rządzący obiecują dopłaty do węgla i ekogroszku, z drugiej – zachęcają do zbierania chrustu. Energetyczny chaos trwa. Wiele osób zastanawia się czy kupować opał już teraz, czy czekać na zapowiadane obniżki cen. Wątpliwości jest dużo, a sezon grzewczy coraz bliżej. Dlatego warto wykorzystać ostatnie miesiące, by dobrze się do niego przygotować.

lip  15
Więcej
cze09

Wysokie ceny węgla

Wojna na Ukrainie wpłynęła nie tylko na sytuację społeczną i polityczną na świecie, ale przewartościowała również rynek energetyczny. Embargo na rosyjski węgiel sprawiło, że Ci, którzy mają w swoich domach kotły na ekogroszek, z niepokojem patrzą na kolejny sezon grzewczy. Nic dziwnego – już teraz ceny węgla są najwyższe od kilkudziesięciu lat, a według prognoz to jeszcze nie koniec podwyżek. Do tego dochodzą problemy z dostępnością surowca. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy ceny węgla i ekogroszku w końcu się ustabilizują? Jeśli nie – jakie są alternatywy dla węgla i czym będzie się opłacało ogrzewać dom. Na te i inne pytania postaramy się odpowiedź w poniższym artykule.

cze  09
Więcej
maj12
Termostaty pokojowe

Termostaty pokojowe – kontroluj temperaturę w swoim domu i zmniejsz rachunki za ogrzewanie

Nowoczesny system grzewczy powinien być przede wszystkim wydajny, ekonomiczny i możliwie jak najbardziej bezobsługowy. Koniec sezonu grzewczego to dobry moment na refleksję i odpowiedź na pytania czy posiadany rodzaj ogrzewania spełnia powyższe warunki. Jeśli nie – co można poprawić, by w kolejnym sezonie grzało się lepiej, wydajniej i taniej. Do skutecznych rozwiązań zaliczyć można termomodernizację budynku, instalację systemu rekuperacji czy właściwe rozmieszczenie grzejników. Jednak najprostszym i najtańszym sposobem na poprawę wydajności systemu grzewczego i optymalizację kosztów jest kontrola panującej w pomieszczeniach temperatury. Standardowe kotły mają co prawda wbudowane termostaty, które reagują na zmiany temperatury wody w kotle. Jeśli jednak w pomieszczeniach zrobi się zbyt ciepło, konieczna będzie ręczna zmiana ustawień pieca. Zdecydowanie wygodniejszą opcją jest sterowanie ogrzewaniem bez konieczności wizyt w kotłowni. Dzięki automatyce możliwe jest trzymanie stałych warunków cieplnych w domu, bez względu na zmiany temperatur na zewnątrz. Umożliwiają to termostaty pokojowe.

maj  12
Więcej
lut09

Nowy piec na ekogroszek – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Dobór odpowiedniego kotła to jeden z kluczowych aspektów decydujących o jakości procesu grzewczego. By efekt był zadowalający piec musi działać bez zarzutu. Dlatego tak ważne jest by dokonywać regularnych przeglądów serwisowych. Jeśli okaże się, że żywotność urządzenia się kończy, konieczna będzie jego wymiana. Więcej o tym kiedy warto wymienić piec na nowy pisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów https://kotlyleszka.pl/aktualnosci/n/11/piec-na-ekogroszek-kiedy-wymienic-go-na-nowy.

Dziś kilka słów o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego pieca. Jeśli masz w planach modernizację dotychczasowego systemu grzewczego lub po prostu szukasz kotła do nowego domu – zachęcamy do lektury.  

lut  09
Więcej
gru28

Bezpieczny sezon grzewczy – jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla

Co roku kilkadziesiąt osób ginie z powodu zatrucia czadem, a nawet kilka tysięcy ulega podtruciu. Statystyki Państwowej Straży Pożarnej nie napawają optymizmem, zwłaszcza, że do incydentów z udziałem tlenku węgla najczęściej dochodzi w gospodarstwach domowych. Warto znać podstawowe zasady bezpieczeństwa, by podczas sezonu grzewczego zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim.

gru  28
Więcej
gru13
piece na pellet - mniejsze rachunki za ogrzewanie

Mniejsze rachunki za ogrzewanie? To proste!

Sezon grzewczy trwa u nas prawie pół roku. Od października do marca, czasem kwietnia trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Wydatki na ogrzewanie to te, które najmocniej odczuwa domowy budżet. Dlatego wiele osób z niepokojem patrzy w przyszłość, zastanawiając się czy tegoroczny sezon grzewczy uderzy nas jeszcze mocniej po kieszeni. W końcu słowo kryzys jest odmieniane przez wszystkie przypadki, a wzrost cen widoczny jest na każdym kroku.

 

gru  13
Więcej
lis10
Przygotowanie kotłowni do sezonu grzewczego

Przygotowanie kotłowni do sezonu grzewczego

Jesień jest w tym roku dla nas wyjątkowo łaskawa. Utrzymujące się dłuższy czas wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprawiają, że odkręcanie grzejników póki co nie jest konieczne. Jednak aura już nie raz udowodniła, że potrafi nas zaskoczyć. Dlatego jeśli nie zaglądałeś do swojej kotłowni od wiosny, to już ostatni moment by przygotować ją na nadchodzący sezon grzewczy. Podpowiemy jak to zrobić by zimą cieszyć się upragnionym ciepłem bez przykrych niespodzianek.

lis  10
Więcej

Obsługa techniczna: PPCEfekt

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl